Advertisement

All-League Teams

June 06, 1995

Baseball

CENTURY LEAGUE

Co-MVPs--David Matranga (Orange), Inf., Sr.; Eric Valent (Canyon), OF, Sr.

Coach of the Year--Mike Najera (Canyon).

First team--Brett Bandel (El Modena), OF, Sr.; Art Bell (Orange), OF, Sr.; Bobby Calderon (El Modena), Inf., Jr.; Ricky Chavez (Santa Ana Valley), C, Jr.; Tony Damiano (Orange), C, Jr.; Brad Daniels (Orange), Inf., Sr.; Johnny Garcia (Santa Ana Valley), OF, Sr.; Steve Hendren (Villa Park), P, Sr.; Greg Jacobs (Canyon), P, Sr.; Jeff Leuenberger (Canyon), P, So.; Sean McMahon (Villa Park), Inf., Sr.; Troy Mills (Canyon), DH, Jr.; Scott Redfox (Canyon), Inf., Sr.; Erich Roden (Orange), 1B, Sr.; Joey Zine (Villa Park), OF, Jr.

Second team--Rafael Aburto (Santa Ana Valley), OF, Sr.; Frank Bojorquez (El Modena), OF, Sr.; Randy Case (Villa Park), Inf., Sr.; Marcus Garza (Orange), P, Jr.; Jorge Gonzalez (Santa Ana Valley), P, Sr.; Rudy Noriega (Santa Ana Valley), Inf., Sr.; Frank Rubalcaba (El Modena), Inf., Jr.; Mike Tomarelli (Canyon), 1B, So.; Joe Torrez (Foothill), P, Sr.; Raul Vital (Orange), OF, Sr.

*

GARDEN GROVE

Co-MVPs--Craig Kuzmic (La Quinta) Sr.; Craig Jones (La Quinta), Sr.

First team--Jeff Barndollar (Pacifica), Sr.; Adam Corona (Bolsa Grande), So.; Corey Fox (La Quinta), Sr.; Craig Kuzmic (La Quinta), Sr.; Craig Jones (La Quinta), Sr.; C.J. Livernois (La Quinta), Sr.; Kevin Loken (Garden Grove), Sr.; Gabe Maldonado (Garden Grove), Jr.; Brian Martin (La Quinta) Sr.; Alex Navarro (Bolsa Grande), Jr.; Adam Peters (Pacifica), Jr.; Greg Pines (Garden Grove), Jr.; Chris Reidel (Pacifica), Jr.; Charlie Tuggle (La Quinta), Sr.

Second team--Adam Bass (Garden Grove), Sr.; Mike Campuzano (Garden Grove), Sr.; Gilbert Contreras (Los Amigos) Sr.; Christian Cortez (Santiago), Sr.; Cesar Garcia (Los Amigos) Jr.; Dan Hendrix (Bolsa Grande), Jr.; Jon Gibson (La Quinta) Sr.; Gerald Laird (Rancho Alamitos), Fr.; Shaun Larkin (Pacifica), So.; Mark Mooney (Santiago), Sr.; Alex Murray (Pacifica) Sr.; Mark Ukleja (La Quinta), Sr.

*

SOUTH COAST LEAGUE

MVP--Rik Currier (Capistrano Valley), So.

First team--Jake Anderson (Trabuco Hills), Sr.; Brian Costello (Trabuco Hills), Sr.; Paul Day (Capistrano Valley), Sr.; Mike Hessman (Mater Dei), Jr.; Tom Kilby (Trabuco Hills), Jr.; Mike Kolbach (Mater Dei), So.; Scott Maynard (Dana Hills), Sr.; Adam Petke (Capistrano Valley), Sr.; Todd Reinhart (Mission Viejo), Sr.; Josh Townsend (Mater Dei), Sr.

Second team--Scott Daeley (Mater Dei), Sr.; Rob Frith (San Clemente), Sr.; Ryan Kelley (Trabuco Hills), Sr.; Ed Marquez (Mater Dei), Sr.; Todd Miller (Capistrano Valley), Jr.; John Morgan (Dana Hills), Jr.; Tyler Neuhausen (Mission Viejo), Sr.; Ryan Poe (Trabuco Hills), Jr.; Nick Punto (Trabuco Hills), Jr.; Jason Saenz (Mater Dei), Sr.; Brian Sepulveda (Mission Viejo), So.

Softball

FREEWAY LEAGUE

MVP--Angie Fancuberta (Fullerton), Jr.

First team--Jennifer Deane (Sunny Hills), Jr.; Dana Galeener (Buena Park), So.; Missy Gomez (Sonora), Jr.; Deborah Hargrave (Fullerton), Sr.; Danielle Lindgren (Sonora), Sr.; Kiki McAulay (Fullerton), Sr.; Megumi Takasaki (Sunny Hills), Sr.; Jenny Topping (La Habra), Fr.; Cristy Turner (La Habra), Jr.; Aimee Weathers (La Habra), Sr.; Georgie Wisen (Sonora), So.

Second team--Jackie Anderson (Sonora), So.; Jennifer Brown (Sonora), So.; Alicia Davidson (Buena Park), So.; Amy Scott (Fullerton), Sr.; Nicole Gevers (Sunny Hills), So.; Brooke Koehler (La Habra), Sr.; Sandy Lee (Buena Park), Sr.; Joy Parsell (Troy), Sr.; Shannon Sportsman (Sunny Hills), Jr.; Alissa Sorrell (Fullerton), Jr.; Heather Tom (La Habra), So.

*

OLYMPIC LEAGUE

MVP--Susie Schoales (Cerritos Valley Christian), Jr.

First team--Leah Borders (Whittier Christian), Fr.; Michelle Harrison (Orange Lutheran), Sr.; Brooke Hofstetter (Brethren Christian), Jr.; Jennifer Melone (Calvary Chapel), So.; Joey Miller (Whittier Christian), So.; Keri Przygocki (Calvary Chapel), So.; Christy Ring (Calvary Chapel), Fr.; Crystal Rosenthal (Valley Christian), Jr.; Susie Schoales (Valley Christian), Jr.; Melissa Thayer (Ontario Christian), Fr.; Kadie Tillema (Ontario Christian), Jr.; Ruth Van't Land (Ontario Christian), So.

Second team--Melissa Cape (Brethren Christian), So.; Erin Fluck (Valley Christian), Jr.; Tiffany Johnson (Orange Lutheran), Fr.; Shannon Kester (Valley Christian), Jr.; Natasha Saran (Brethren Christian), So.; Renae Van Dam (Ontario Christian), Jr.

*

PACIFIC COAST LEAGUE

MVP--Misty Thompson (Laguna Hills), Sr.

First team--Allison Batten (Aliso Niguel), So.; Jill Black (Estancia), So.; Corby Bouchard (University), Sr.; Julie Collett (Costa Mesa), Fr.; Amber Journell (Laguna Hills), Jr.; Therese Lee (Laguna Hills), Sr.; Jennifer Long (Costa Mesa), Sr.; Sumer McMahon (Laguna Hills), Jr.; Jessica Roche (Laguna Beach), Jr.; Windy Scofield (Laguna Hills), Sr.; Nicola Woody (Costa Mesa), Jr.

Advertisement
Los Angeles Times Articles
|
|
|