Advertisement
YOU ARE HERE: LAT HomeCollections

All-League Teams

June 04, 1996

Baseball

ORANGE LEAGUE

First team--Bret Halbert (Western), Sr.; Denniz Loza (Magnolia), Jr.; Nick Swanson (Western), Sr.; Rich Michelson (Magnolia), Jr.; James Penner (Magnolia), Sr.; Mac Long (Savanna), Sr.; Justin Reding (Magnolia), Jr.; Art Garland (Magnolia), Jr; Jim DiDodo (Valencia), Sr.; Mike Slach (Anaheim), Sr.; Dean Chambers (Western), Sr.; Mark Jimenez (Valencia), Sr.

MVP--Greg Young, Magnolia, Jr.

Second team--Matt Hutchinson (Valencia), Sr.; Bryan Robinson (Brea), Sr.; Enrique Mejia (Anaheim), Sr.; Dan Smith (Brea), Sr.; Rudy Alcala (Anaheim), Sr.; Rogelio Alvarado (Savanna), Sr.; Joe Camarillo (Magnolia), Jr.; Rusty Garza (Western), Sr.; Mark Ochoa (Brea), Sr.; Eric Reynosa (Valencia), Sr.; Brian Morris (Magnolia), Jr.; Tom Prenovost (Brea), Sr.; David Bell (Western), Sr.

GARDEN GROVE LEAGUE

First team--Lo Ngo (Bolsa Grande), Sr.; Dennis Mollison (Bolsa Grande), Sr.; Joe Francisco (Bolsa Grande), Jr; Adam Corona (Bolsa Grande), Jr.; Dan Hendrix (Bolsa Grande), Sr.; Alex Navarro (Bolsa Grande), Sr.; Gabe Maldonado (Garden Grove), Sr.; Jhamal Dawkins (La Quinta), Jr.; Gerald Laird (La Quinta), So.; Shaun Larkin (La Quinta), Jr.; Morey Aldrup (La Quinta), Jr.; Cesar Garcia (Los Amigos), Sr.

Co-MVPs--Tom Clark, La Quinta, Sr.; Joe Garcia, La Quinta, Sr.

Second team--Adriel Gomez (Rancho Alamitos), So.; Tony Serna (Rancho Alamitos), So.; Chris Reidel (Pacifica), Sr.; Jon Fenoglio (Pacifica), Jr.; Kasey Chapman (Pacifica), Sr.; Greg Madrid (Los Amigos), Jr.; Jason Garcia (La Quinta), So.; Todd Butt (La Quinta), Sr.; Mike Daniels (La Quinta), Sr.; Dennis Garcia (Garden Grove), Jr.; Joey Maselli (Garden Grove), Sr.; Josh Price (Bolsa Grande), Sr.

Softball

CENTURY LEAGUE

First team--Carrie Bates (El Modena), Jr.; Lauren Bauer (Foothill), Jr.; Jamie Clark (Foothill), Fr.; Lindsay Fossatti (Foothill), So; Rosie Gustavson (Foothill), So.; Courtney Heil (El Modena), So.; Kristie Hiatt (Canyon), Sr.; Lindsay Huebner (Orange), Sr.; Jessica Keenan (El Modena), So.; Veronica Lopez (Canyon), Jr.; Ro Lutz (Canyon), Jr.; Dara Marzolo (Orange), Sr.; Yesenia Paniagua (Santa Ana Valley), Jr.; Robin Tessman (Foothill), Jr.; Kendra Wood (Villa Park), Sr.

MVP--Marie Gieron (Foothill), Sr.

Second team--Amie Barnes (Foothill), Sr.; Jenny Beltran (Foothill), Jr.; Kim Bentley (El Modena), Sr.; Jenny Crary (Canyon), Sr.; Kristin Daniels (Villa Park), So.; Marisa Holmes (Foothill), Sr.; Chrissy Lake (El Modena), So.; Kristina McCarty (Villa Park), Fr.; Megan Sabo (Canyon), So.; Becky Tippets (Canyon), So.; Kristy Wilkes (Orange), Sr.

SEA VIEW LEAGUE

First team--Hayden Aley (Corona del Mar), Jr.; Christina Ashley (Santa Margarita), So.; Ashley Boone (Woodbridge), Jr.; Suzanne Guy (El Toro), So.; Jennifer Hamer (El Toro), Sr.; Lizzy Lemire (Woodbridge), Jr.; Kristen Morley (Santa Margarita), So.; Molli Mullen (Newport Harbor), Jr.; Jennifer Stout (El Toro), Sr.; Nichole Thompson (Woodbridge), So.; Debbie Tomoguchi (Irvine), Jr.; Lisa Watanabe (Woodbridge), So.

MVP--Christy Robitaille (Woodbridge), So.

Second team--Missy Brigman (Irvine), Jr.; Lindsay Cohan (Woodbridge), So.; Kari Fenelli (Santa Margarita), Sr.; Stephanie Gosselin (Newport Harbor), Jr.; Dana Gulick (El Toro), Sr.; Leea Harlan (Santa Margarita), So.; Lolita Harper (Woodbridge), Sr.; Edel Leyden (Irvine), So.; Brett Nakabayashi (Irvine), Fr.; Natasha Watley (Woodbridge), Fr.; Corey Washington (Woodbridge), Sr.; Colleen Young (Irvine), So.

Boys' Tennis

GOLDEN WEST LEAGUE

First team--Ryan Moore (Servite), So.; Paul Choi (Ocean View), Sr.; Minh Nguy (Saddleback), Sr.; Ali Sajadian (Servite), Sr.; Ryan Mauban (Servite), Jr.; Devin Heverland (Servite), Jr.; Joe Ganahl (Servite), Jr; Vu Lee (Saddleback), Sr.; Kevin Lam (Saddleback), Sr.

Second team--Jimmy Shannon (Westminster); Luis Rodriguez (Santa Ana); Hienn Lee (Saddleback); Hien Le (Saddleback); Thong Phan (Saddleback); Heriberto Minije (Santa Ana); Hector Martinez (Santa Ana); Ray Gonzalez (Servite); Ashkan Minaie (Servite).

FREEWAY LEAGUE

First team--Chris Chung (Sunny Hills); John Han (Sunny Hills); Ray Lejano (Sonora); Francisco Villaroman (Troy); Steve Merritt (Troy); Jon Howell (Troy); Shaun Harris (Sunny Hills); Davin Lin (Sunny Hills); Tuji Chang (Sunny Hills); Raj Vyas (Sunny Hills); Shail Vyas (Sunny Hills); James Sailhamer (Fullerton); Mike Sailhammer (Fullerton); Sam Mankiewicz (Fullerton); Seth La Tour (Fullerton); Fernando Garcia (Fullerton); David Isom (Troy).

MVP--Chris Chung (Sunny Hills).

SUNSET LEAGUE

First team--Brett Hankey (Huntington Beach), Sr.; Cody Jackson (Los Alamitos), Fr.; Beau Kojima (Edison), Fr.; Adriano Satele (Los Alamitos), Sr.; Nilesh Vora (Los Alamitos), Sr.; Brian Geddes (Los Alamitos), Jr.; Samir Vora (Los Alamitos), Fr.; Dan Albrecht (Edison), Jr.; Eugene Jhu (Edison), Sr.; Tom Lloyd (Esperanza), Fr.; Matt Fryer (Esperanza), Sr.

Advertisement
Los Angeles Times Articles
|
|
|