Advertisement
YOU ARE HERE: LAT HomeCollections

Just Preps

November 28, 1996

Southern Section Playoffs

Quarterfinals, Friday, 7:30 p.m.

Unless Noted

DIVISION I

UPPER BRACKET--Mater Dei (11-0) vs. Redlands (9-2) at University of Redlands; Long Beach Poly (8-3) at St. John Bosco (9-1-1).

LOWER BRACKET--Capistrano Valley (8-3) vs. Loyola (10-1) at Glendale High; Fontana (10-0-1) vs. Bishop Amat (8-3) at Citrus College.

DIVISION II

UPPER BRACKET--Saugus (6-5) at Antelope Valley (8-2); Palmdale (9-2) at Dominguez (10-1).

LOWER BRACKET--Ayala (9-2) vs. Hart (9-2) at College of the Canyons; Paramount (9-2) vs. Highland (8-3) at Quartz Hill High.

DIVISION III

UPPER BRACKET--Lompoc (7-4) at Sherman Oaks Notre Dame (10-1); Muir (9-2) at Newbury Park (9-2).

LOWER BRACKET--Arroyo Grande (9-1) at Westlake (9-2); Camarillo (10-1) at St. Francis (8-3).

DIVISION IV

UPPER BRACKET--Moreno Valley (8-3) at Corona Centennial (10-1); Rancho Cucamonga (10-1) at Chino (9-1-1).

LOWER BRACKET--Alta Loma (10-1) vs. Etiwanda (4-7) at Chaffey College; Valley View (9-2) at Norco (10-1).

DIVISION V

UPPER BRACKET--Servite (10-1) vs. El Toro (6-5) at Trabuco Hills High; Foothill (9-2) at Newport Harbor (10-1).

LOWER BRACKET--Loara (9-3) at Tustin (10-1); Placentia Valencia (9-3) vs. Santa Margarita (10-1) at Saddleback College.

DIVISION VI

UPPER BRACKET--El Rancho (7-4) at Arroyo (10-1); Los Altos (7-3-1) at Bell Gardens (6-5).

LOWER BRACKET--Rosemead (7-4) vs. Santa Fe (9-1) at Pioneer High, 7 p.m.; Alhambra (8-3) at Hacienda Heights Wilson (11-0).

DIVISION VII

UPPER BRACKET--Bloomington (10-1) at Yucaipa (7-4); Central Union (9-1) at Palm Desert (10-1).

LOWER BRACKET--Norte Vista (10-1) at Victor Valley (8-3); Pacific (9-1-1) at Elsinore (8-3).

DIVISION VIII

UPPER BRACKET--Aliso Niguel (11-0) vs. Troy (7-4) at Fullerton High; La Mirada (9-2) vs. South Hills (11-0) at Covina District Field.

LOWER BRACKET--Mayfair (10-1) vs. Pacifica (8-3) at Bolsa Grande High, 7 p.m.; Rancho Alamitos (11-0) vs. Sunny Hills (8-3) at Buena Park High.

DIVISION IX

UPPER BRACKET--Beverly Hills (11-0) at Atascadero (8-3); Sierra Vista (10-1) at South Torrance (6-5).

LOWER BRACKET--Temple City (10-1) vs. Cabrillo (9-2) at Lompoc High; Mira Costa (8-3) at Duarte (9-2).

DIVISION X

UPPER BRACKET--Nordhoff (10-0-1) vs. Brethren Christian (5-5) at Artesia High; Bishop Diego (9-1-1) vs. St. Monica (8-3) at St. Bernard High.

LOWER BRACKET--Calabasas (8-3) vs. St. Bonaventure (9-1-1) at Ventura High; St. Anthony (8-2) vs. Orange Lutheran (10-1) at Brea Olinda High.

DIVISION XI

UPPER BRACKET--Village Christian (9-2) at Big Bear (10-1), Saturday, 1 p.m.; Paraclete (8-3) at Yucca Valley (5-6).

LOWER BRACKET--Bishop Union (9-2) at Serrano (3-8); Cathedral (10-1) vs. Banning (9-2) at Nicolet Junior High.

DIVISION XII

UPPER BRACKET--Arrowhead Christian (11-0) vs. Flintridge Prep (6-4) at South Pasadena High; Chadwick (9-1) at Boron (8-3).

LOWER BRACKET--Pasadena Poly (6-2) at Hesperia Christian (8-3), Saturday, 1 p.m.; Linfield (7-3-1) at Trona (6-5).

Eight-Man, Finals

Large Division

Faith Baptist (10-1) at Riverside Christian (10-0), Saturday, 1 p.m.

Small Division

Rio Hondo Prep (11-0) at California Lutheran (11-0), Saturday, 1 p.m.

Advertisement
Los Angeles Times Articles
|
|
|