Advertisement
YOU ARE HERE: LAT HomeCollections

VALLEY / VENTURA COUNTY SPORTS

Calendar

November 12, 1998

Events in the region today include:

FOOTBALL

High school: 7:30 p.m.--Pasadena Marshall vs. L.A. Baptist at Alemany High; Bosco Tech vs. Bell-Jeff at Burroughs High.

GOLF

Professional: 8:30 a.m.--Shark Shootout Pro-Am at Sherwood Country Club in Thousand Oaks.

TENNIS

High school, girls: 2 p.m.--Southern Section first-round playoffs--Division I, Crescenta Valley at Camarillo; Glendale at Corona del Mar; Simi Valley at Arcadia; Lancaster at Long Beach Wilson; Division II, Burbank at Keppel; Highland at Santa Barbara; Baldwin Park at Quartz Hill; Buena at Hart; Division III, Paso Robles vs. Westlake at North Ranch Country Club; Agoura at Hacienda Heights Wilson; Burroughs at Harvard-Westlake; Division IV, La Canada at Nordhoff; Division V, Oak Park at Thacher; St. Bonaventure at Santa Maria St. Joseph; Villanova Prep vs. Campbell Hall at Valley College; Malibu at La Reina; Louisville at Cate; Buckley at Kern Valley.

VOLLEYBALL

College, women: 7:30 p.m.--Azusa Pacific at The Master's.

High school, girls: 7 p.m.--City Section playoffs, City Championship quarterfinals, Van Nuys at Palisades; Narbonne at Sylmar; Chatsworth at Poly; Division Championship quarterfinals, Cleveland at Fremont; Foshay at Taft; Southern Section first-round playoffs, Division II-AA, West Torrance at Westlake; Division III-AA, San Luis Obispo at La Canada; Alemany at Calabasas; Division III-A, Santa Ynez at Notre Dame; Nordhoff at Gladstone; Division IV-AA, Morro Bay at La Reina; Carpinteria at Flintridge Sacred Heart; Division IV-A, Maranatha vs. Providence at Bell-Jeff High; Division V-A, Cuyama Valley at Thousand Oaks Hillcrest Christian; Maricopa vs. Cornerstone Christian at Pleasant Valley Baptist Church; Southern Section second-round playoffs, Division I-AA, Oxnard at Arroyo Grande; Mira Costa at Crescenta Valley; Division I-A, Royal at Keppel; Buena at Hart; Highland at San Gabriel; Division V-AA, Faith Baptist at Chadwick; Villanova Prep at Grace Brethren; Campbell Hall at Connelly.

WATER POLO

College, women: 9:30 a.m.--Valley vs. Golden West at Mt. San Antonio College in JC Southern California regional playoffs, first round.

High school, boys: 3:15 p.m.--Southern Section first-round playoffs, Division I, Crespi at San Clemente; Santa Ana Valley at Harvard-Westlake; Division III, South Pasadena at Burroughs; California at Crescenta Valley; Mira Costa at Glendale; 5 p.m.--Division III, Arcadia at La Canada.

Advertisement
Los Angeles Times Articles
|
|
|