Advertisement
YOU ARE HERE: LAT HomeCollections

Boys' water polo: Southern Section playoff scores and updated pairings

November 13, 2013|By Eric Maddy

CIF SOUTHERN SECTION BOYS WATER POLO

DIVISION 1

Wild-card matches, Tuesday

Crespi 9, Long Beach Poly 6

Los Alamitos 10, Orange Lutheran 6

San Clemente 16, Irvine 9

Santa Margarita 19, Woodbridge 10

Edison 16, El Toro 10

First round, Wednesday

Crespi at Mater Dei

Huntington Beach at Corona del Mar

Los Alamitos at Loyola

San Clemente at Long Beach Wilson

Millikan at Newport Harbor

Santa Margarita at Dana Hills

Servite at Northwood

Edison at Harvard-Westlake

DIVISION 2

Wild-card matches, Tuesday

Chino Hills 12, El Modena 10

Great Oak 10, Royal 2

Chaparral 16, Costa Mesa 4

Ventura 16, Westlake 12

Anaheim Canyon 12, Saddleback 8

First round, Thursday

Chino Hills at Agoura

Vista Murrieta at San Marcos

Damien at Laguna Beach

Great Oak at Villa Park

Chaparral at Dos Pueblos

Thousand Oaks at Foothill

Ventura at Claremont

Anaheim Canyon at Murrieta

DIVISION 3

First round, Wednesday

Corona at Mira Costa

Laguna Hills at South Pasadena

Trabuco Hills at Montebello

Temple City at King

San Marino at Tesoro

Schurr at Palos Verdes

Redondo at La Canada

Keppel at Corona Santiago

DIVISION 4

Wild-card matches, Tuesday

Atascadero 17, Warren 9

La Habra 8, Etiwanda 4

Yucaipa 11, San Luis Obispo 6

First round, Thursday

Atascadero at Los Osos

Redlands at Sunny Hills

La Habra at Santa Monica

Downey at Arroyo Grande

Beverly Hills at Righetti

Rancho Cucamonga at Redlands East Valley

El Segundo at Troy

Yucaipa at Cerritos

DIVISION 5

Wild-card match, Tuesday

Whittier 11, Burbank 10

First round, Wednesday

California at Glendale

Citrus Valley at Webb

Arlington at Walnut

Pasadena at La Serna

El Rancho at Crescenta Valley

Rowland at Pasadena Poly

Flintridge Prep at Riverside Poly

Whittier at Los Altos

DIVISION 6

Wild-card matches, Tuesday

Rio Mesa 20, Hacienda Heights Wilson 8

Palm Springs 21, Nogales 5

Oxnard 15, Baldwin Park 0

Xavier Prep 12, Nipomo 4

Lompoc Cabrillo 17, Villanova Prep 10

First round, Thursday

Rio Mesa at Palm Desert

Hemet at Santa Ynez

Palm Springs at Temescal Canyon

Oaks Christian at Camarillo

Oxnard at Malibu

Xavier Prep at Beaumont

Lompoc Cabrillo at San Dimas

Perris at La Quinta

DIVISION 7

Wild-card matches, Tuesday

Fontana 7, La Sierra 5

Tustin 11, Colony 7

Montclair 20, San Bernardino 4

Los Amigos 16, Santa Ana 4

Ocean View 20, Cypress 5

Jurupa Valley 12, Westminster La Quinta 8

Katella 9, Arroyo Valley 5

First round, Thursday

Fontana at Segerstrom

Tustin at Santa Ana Valley

Montclair at Ramona

Los Amigos at Placentia Valencia

Brentwood at Garden Grove

Ocean View at San Gorgonio

Jurupa Valley at Don Lugo

Katella at Yorba Linda

Notes: Quarterfinals in all divisions, Saturday; semifinals, Wednesday at alternate sites. Championships, Nov. 23 at Heritage Park (Irvine).

Advertisement
Los Angeles Times Articles
|
|
|